Test: Bosphorus Syncopation Series SW Ride 20"

Dobrze brzmiący ride o jazzującej charakterystyce Mateusz Wiewióra 14 listopada 2020, 12:00
Bosphorus Syncopation Series SW Ride 20"1.400 zł

Bosphorus Cymbals niedawno pojawili się na naszym rynku, co opisywaliśmy pod tym linkiem. Mieliśmy ostatnio okazję przetestować kilka modeli tego producenta, w tym m.in. Syncopation Series SW Ride 20". Talerz wydaje się naprawdę bardzo uniwersalny i pobudza kreatywność.

 [img:1]

 

Wygląd

Instrument prezentuje się naprawdę nietuzinkowo, co w pierwszym momencie bardzo przyciąga uwagę. Blacha jest estetyczna, z bardzo dobrze wyglądającymi złotymi napisami SW oznaczającymi serię. Spód talerza także nie odstaje jakościowo od wierzchniej warstwy. Możemy tam znaleźć oznaczenie typu talerza, wagę czy też podpis osoby, która dany egzemplarz wykonała. Przejdźmy zatem do aktywnej strony testu.

 

[img:2]

 

Pierwsze wrażenia

Model przez nas testowany jest dość lekki jak na talerz ride (waga 1476g), co sprawia, że doskonale sprawdzi się jako crash. Posiada wyraźny, jazzowy charakter, przez co wymaga od użytkownika zdecydowanie większego wyrachowania przy jego użytkowaniu. Należy pamiętać, że tureckie talerz są wykonywane ręcznie, więc każda sztuka może trochę się różnić pod względem brzmienia.

 

[img:3]

 

Brzmienie

 

Podsumowanie

Bosphorus Syncopation Series SW Ride 20" to z całą pewnością talerz mogący być ciekawą propozycją dla wszystkich poszukujących dobrze brzmiącego ride'a o jazzującej charakterystyce. W przypadku lżejszych egzemplarzy będziemy mogli używać tego modelu jako crash-ride'a do szerokiego wachlarza zastosowań. Oprócz tradycyjnego grania pałką instrument bardzo dobrze reaguje pod wpływem pałki filcowej. Propozycja zdecydowanie warta wzięcia pod uwagę.

 

[img:4]

 

Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz