TEST: Rtom Moongel Workout Pad 7"

Mateusz Wiewióra 27 marca 2020, 09:00 AVANT Drum Shop - Sklep Muzyczny
RTOM Moongel Workout Pad 7"170 zł
  • Jest bardzo cichy
  • Możliwość montażu na statywie
  • Bardzo estetyczny wygląd
  • Niewielki rozmiar ułatwia transport
  • Dostępny tylko w jednym rozmiarze
  • Brak możliwości wymiany wkładu na inny o odmiennej charakterystyce

Oferta padów perkusyjnych na naszym rynku jest bardzo szeroka, jednak grupa 'cichych' padów dostępnych w polskich sklepach nie jest już tak liczna. Dziś przyjrzymy się jednemu z reprezentantów tej kategorii - Rtom Moongel Workout Pad 7".

  

Wygląd

Pad zbudowany jest ze specjalnego żelowego wkładu w kolorze niebieskim, znajdującego się w gumowej obudowie. Pomiędzy dolną częścią obudowy, a wkładem znajduje się plastikowa wkładka z gwintem 8 mm umożliwiającym założenie pada na statyw, a całość prezentuje się naprawdę solidnie i estetycznie. Warto zaznaczyć, że żelowe wypełnienie zostało zainspirowane żelkami tłumiącymi Moongel, które są produktem tego samego producenta. Pad wygląda na dość ciężki lecz jego waga jest przybliżona do tradycyjnych drewnianych padów z gumową powierzchnią.

 

[img:1]

 

Pierwsze Wrażenia

Biorąc żelowy wkład w dłonie od razu można zauważyć, że jest on dość miękki, a rodzaj folii w jaki został zapakowany jest bardzo solidny. Po pierwszych uderzeniach można stwierdzić inne odbicie niż to występujące w tradycyjnych gumowych padach. W Moongel Workout Pad jest ono na niższym poziomie, jednak bez problemu da się na nim zagrać podwójne uderzenia typu PPLL.

Największą zaletą pada jest jego głośność będąca na naprawdę niskim poziomie, a w porównaniu do pada Meinl Benny Greb 12" produkt firmy Rtom jest prawie niesłyszalny. Nawet przy zastosowaniu takiej samej dynamiki w zestawieniu z padem GK Sygnatura Maciek Gołyźniak wykonanym z miękkiej gumy, Moongel Workout Pad prezentuje mniej donośny dźwięk. Powierzchnia ćwiczebna jest bardzo wytrzymała i nawet naprawdę mocne uderzenia nie robią na niej wrażenia. Dzięki odpowiedniej wadze pad nie skacze położony na stole czy innej mało amortyzującej powierzchni. Poniższe wideo pokazuje jak bardzo jest cichy w porównaniu z gumowymi padami.

 

 

Wrażenia po miesięcznym użytkowaniu

Trening na tym padzie jest naprawdę mocno rozwijający ze względu na mniejsze odbicie niż w tradycyjnych urządzeniach tego typu. Nie widać również śladów zużycia na żelowej powierzchni, ale też nie można wykluczyć ich pojawienia się w przyszłości. Na szczęście w przypadku zakupu tego akcesorium w sklepie dostajemy gwarancję producenta.

Obudowa także nie wykazuje większych śladów użycia biorąc pod uwagę, że pad był często wrzucany luzem do plecaka gdzie napotykał rzeczy mogące go uszkodzić. Jednak nic takiego nie nastąpiło.

 

[img:2]

 

Podsumowanie

W klasyfikacji cichych padów perkusyjnych dostępnych na polskim rynku Rtom Moongel Workout Pad 7" jest bezkonkurencyjny. Idealnie sprawdzi się podczas ćwiczeń w domu lub rozgrzewki przed koncertem, kiedy nie chcemy nikomu wokół za bardzo przeszkadzać. Należy jednak pamiętać, że Rtom oferuje mniejsze odbicie niż tradycyjne gumowe pady, co może nie zawsze być porządanym efektem. Rtom Moongel Workout Pad 7" jest świetnym narzędziem do szybszego rozwoju pracy nadgarstków oraz całego aparatu gry.

 

[img:3]

 

Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz