TEST: Polmuz P-CAJ-M1R

Polska marka powraca po latach Paweł Ostrowski 22 lipca 2019, 10:00 DRUMSTORE
Polmuz P-CAJ-M1R566 zł
  • Estetyka
  • Wytrzymałość, trwałość lakieru
  • Brzmienie
  • Cena
  • Obiektywnie brak (przednia tapa nie należy do zbyt cienkich, co nadaje instrumentowi lekko "siermiężnego" charakteru, ale też gwarantuje spójność brzmieniową ostrego slapu z mocnym, twardym brzmieniem bassu).

Od dobrych kilku miesięcy byliśmy informowani o spektakularnym powrocie na rynek perkusyjny polskiej marki Polmuz. Ta rodzima grupa instrumentów była dla nas przed laty błogosławieństwem w czasach kryzysu, ale i przekleństwem ze względu na mocno odstającą jakość od sprzętu zagranicznego.

Polmuz powrócił za sprawą inicjatywy Tomka Stukana z DrumStore. Oto pierwsza grupa instrumentów jaka zrodziła się po latach pod szyldem znanego nam dobrze brandu - testujemy nowy cajon nowej firmy Polmuz.

 

Zobacz test video cajona Polmuz:

 

Jak podaje producent, główne zalety użytkowe tego cajonu to:

  • Jakość,
  • Brzmienie,
  • Wielozadaniowość.

 

Budowa

Ręcznie wykonany z Sklejki MDF prasowanej pod wysokim ciśnieniem w połączaniu z Rosyjską brzozą o grubości 3.5 mm która tworzy przednią płytę. Instrument jest określany przez dystrybutora jako: "mocarny, niezawodny i ekonomiczny."

 

[img:1]

Rozmiary

48 cm (wysokość) x 30 cm (szerokość) x 32 cm (głębokość).

 

Obudowa

Solid board MDF, grubość ścianki 10 mm. Cajon jest zaimpregnowany przeciwko wilgoci oraz pomalowany farbą dwuskładnikową o "mega dużej odporności na lansiarski czerwony kolor".

 

Przednia płyta

100% Rosyjska brzoza , grubość ścianki 3 mm.[img:2]

 

Sprężyny / Struny

Cajon posiada 2 struny; to klasyczny model flamenco.

 

System Strojenia

Opatentowana przez współpracującą firmę - lidera w dziedzinie cajonów z Hiszpanii - J.Leiva technologia DTS - Direct Tuning System z dwiema równoległymi strunami gitarowymi, umieszczonymi pionowo.

Cajon można stroić z zewnątrz przez specjalne pokrętło - bez żadnych dodatkowych narzędzi. Dzięki strojeniu wzmacniamy lub osłabiamy brzmienie strun jak i ich wrażliwość.

 

[img:3]

 

Nasza ocena - opinie / spostrzeżenia

Instrument wzbudza ciekawość, przyciąga spojrzenia samym już wyglądem, dając też całkiem przyjemne doznania brzmieniowe. Trwały i solidny, odporny na urazy mechaniczne, obtarcia lakierowanej powierzchni, ślady szczotek itp.

Brzmieniowo, obfity slap i dość wyrazisty bass, choć nie przebasowiony, czytelny artykulacyjnie, a dzięki sprawnej regulacji struny, łatwy w dostrajaniu i dozowaniu bardziej lub mniej metalicznego przydźwięku.

Produkt dostępny w sklepie DrumStore

 

[img:5] 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Polmuz rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz