Zainspirowany przez legendę - Austrian Audio wprowadza na rynek mikrofon CC8

Zainspirowany przez legendę - Austrian Audio wprowadza na rynek mikrofon CC8

8 października 2021, 10:00
Producent: Austrian Audio
Dystrybucja: ESS Audio

Austrian Audio prezentuje pierwszy z nowej linii mikrofonów instrumentalnych do użytku w studio i na scenie - CC8. Niezwykłe w tym nowym mikrofonie o małej membranie jest nowo opracowana kapsuła pojemnościowa OCC7, która jest zainspirowana legendarną CK1. OCC7 zapewnia wszystkie korzyści tej klasycznej konstrukcji, aby sprostać wymaganiom dnia dzisiejszego.

Pokryta złotem membrana kapsuły o grubości trzech mikronów wykonana z polietylenu naftalanu (PEN) jest znacznie bardziej wytrzymała niż konwencjonalne alternatywy wykonane z mylaru. Materiał filtracyjny OCC7 gwarantuje stałe tłumienie szerokopasmowe, co skutkuje znakomitą charakterystyką kardioidalną z wyjątkowym tłumieniem dźwięków dochodzących z boków i z tyłu.

 

[img:1]

 

Kapsuła i beztransformatorowe wyjście dają CC8 znakomitą liniową charakterystykę częstotliwościową. Może on obsługiwać bardzo wysokie poziomy ciśnienia akustycznego (aż do 156 dB SPL bez zniekształceń). W połączeniu z bardzo niskim szumem własnym, wynoszącym zaledwie 16 dB SPL (A), daje to wyjątkowy zakres dynamiki. CC8 brzmi naturalnie i otwarcie, nigdy nie staje się ostry czy kolczasty, nawet przy ekstremalnych poziomach głośności. Średnie i wysokie tony są jedwabiście gładkie, nigdy nie przesadzone.

CC8 jest doskonały do nagrań, w których szybkie transjenty i informacje przestrzenne muszą być uchwycone tak dokładnie, jak to tylko możliwe, na przykład do szczegółowej rejestracji instrumentów akustycznych, takich jak w zespołach jazzowych, orkiestrach, gitarach akustycznych, fortepianach i innych.

 

[img:4]

 

Dzięki wbudowanemu, przełączanemu tłumieniu 0 dB, -10 dB i -20 dB, mikrofon może być umieszczony bardzo blisko głośnych źródeł dźwięku (takich jak trąbki), bez obawy o zniekształcenia. Hałas i szumy uderzeniowe są skutecznie eliminowane dzięki przełączanemu filtrowi górnoprzepustowemu (60 Hz 2. rzędu, 120 Hz 2. rzędu).

Kiedy robi się cicho i nagrywane są najdrobniejsze niuanse, na przykład miękkiego instrumentu strunowego lub głosu, niski poziom szumów własnych CC8 daje o sobie znać. Niewielkie wymiary CC8 pozwalają na precyzyjne pozycjonowanie nawet w ciasnych i trudnych miejscach, zarówno w studio jak i na scenie.

 

[img:2]

 

Austrian Audio CC8 jest ręcznie budowany w Wiedniu. Przed opuszczeniem fabryki, każdy mikrofon jest mierzony i dostrajany (w naszej specjalnej własnej komorze bezechowej) do maksymalnej tolerancji wynoszącej tylko +/- 0.5 dB czułości przy 1 kHz. Oznacza to, że każdy CC8 może być sparowany z każdym innym, niezależnie od daty produkcji.

 

Sugerowana cena detaliczna:

 
  • Mikrofon CC8: 1.899 zł detal brutto
  • CC8 Stereo Set: 3.799 zł detal brutto

 

[img:3]
 

Gdzie kupić?

Austrian Audio Austrian Audio austrian.audio

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa
Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz