Polskie firmy perkusyjne cz.I

Polskie firmy perkusyjne cz.I

22 września 2021, 11:00
autor: Mateusz Wiewióra

"Cudze chwalicie swego nie znacie" to sentencja, która pojawia się przy wielu okazjach i jest zawsze uniwersalna. Chcemy zapewnić, że instrumenty oraz sprzęt perkusyjny polskich producentów nie odbiega jakością od zachodnich wyrobów. Z tego powodu warto zapoznać się z naszym zestawieniem polskich firm perkusyjnych.

 

[img:1]

 

1. Fat flying drums

 

[img:2]

 

Grzegorz Kurpiel znany jest większości polskiej społeczności muzycznej nie tylko jako świetny człowiek, ale producent naprawdę niezwykłych rzeczy. Oprócz produkcji werbli podejmuje się także renowacji instrumentów w zakresie wizualnym i technicznym, m. in. szlifów krawędzi, czy naprawy korpusów. O jego klasie niech świadczy fakt, że na swoją renowację perkusji można naprawdę długo czekać w kolejce...

 

 

2. F. Madejski Cymbals Manufacture

 

[img:3]

 

O ile producentów bębnów w naszym kraju można by znaleźć kilku, o tyle producenci talerzy nie są już tak liczni. Pracownia Filipa Madejskiego znajduje się na warszawskim Targówku i w chwili obecnej cieszy się naprawdę dużym uznaniem. Jego produkty nie są wybierane tylko przez polskich perkusistów, ale także muzyków z całego świata. Brzmienie jego wyrobów nawiązuje bardziej do klasycznych talerzy z lat 60 i 70, ale podejmuje też próby tworzenia instrumentów o nieco ciemniejszej barwie.

 

 

3. Spółdzielnia kaletnicza Skorpions

 

[img:4] 

 

Chociaż nie jest to typowo perkusyjna firma to warto ją wspomnieć w kontekście perkusji. Wykonywane przez nich pokrowce mają naprawdę świetny stosunek ceny do jakości i nie odstają od produktów wykonywanych na zachodzie przez duże firmy. Każdy klient ma możliwość personalizacji swojego zamówienia, dzięki czemu otrzymuje coś co w pełni spełnia jego oczekiwania.

 

4. Palisso tłumiki perkusyjne

 

 [img:5]

 

Większość producentów naciągów perkusyjnych ma w swojej ofercie także tłumiki, jednak firma Palisso posiada na pewno innowacyjne produkty. Zarówno sposób ich wykonaniach jak i to jak zachowują się na instrumencie bardzo mocno wpływa pozytywnie na brzmienie. Ich oferta jest naprawdę szeroka i każdy znajdzie produkt odpowiedni do swoich potrzeb.

 

 5. Gk music

 

 [img:6]

 

Większość kojarzy markę z produkcji padów perkusyjnych jednak ich oferta jest szersza. Oprócz padów perkusyjnych w ofercie znajdziemy także "przeszkadzajki" czy hod rodsy.

 

 6. Gładek

 

 [img:7]

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej znanych polskich firm produkujących pałki. Oferta obejmuje nie tylko tanie modele wykonane z grabu, ale także hikorowe sztuki. Może ich dostępność nie jest zbyt wielka, ale jeśli skontaktujemy się z producentem to z pewnością znajdziemy model dla siebie.

 

7. Black Hawk

 

[img:8]

 

Firma pochodząca z Bielska-Białej specjalizuje się w produkcji zestawów perkusyjnych. Ich oferta jest niezwykle bogata i zawiera sprzęt z różnych kategorii cenowych. Jakość wykonanego instrumentarium  jest naprawdę dobra i nie odstaje od zagranicznych produktów. Na stronie producenta znajdują się również różnego rodzaju akcesoria takie jak pady, kolumny odsłuchowe czy okablowanie.

 

 

Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz