Nowy talerz od firmy Meinl - Chris Coleman C Squared Ride 21"

Nowy talerz od firmy Meinl - Chris Coleman C Squared Ride 21"

5 listopada 2020, 10:00
Producent: Meinl Cymbals

Brak dużych koncertów czy warsztatów perkusyjnych nie oznacza, że na rynku perkusyjnym nie ma nic ciekawego. Niedawno firma Meinl zaprezentowała nowy talerz będący sygnaturą Chris'a Coleman'a - C Squared Ride 21".

 

[img:1]

 

Głównym założeniem przy tworzeniu instrumentu było stworzenie czegoś, co znajdzie swoje zastosowanie w wielu gatunkach muzycznych, które wykonuje Coleman. Przed powstaniem C Squared Ride używał głównie 3 talerzy: Meinl Byzance Raw Bell Ride 20"Meinl Byzance Extra Dry Ride 20"Meinl Byzance Dark Raw Bell Ride 20". Ride sygnowany jego nazwiskiem jest wypadkową właśnie tych trzech talerzy.

 

 

Dlaczego rozmiar 21? Talerze o rozmiarze 20" są dość "szybkie" natomiast 22 mają więcej ciała, przez co idealnie odnajdują się w np. jazzie. C Squared Ride 21" jest idealnym balansem pomiędzy tymi dwoma rozmiarami. Talerz posiada również na swojej powierzchni otwory, które pomagają pozbyć się niezbyt porządnego wybrzmienia.

 

[img:2]

 

Chciałem czegoś, co mógłbym wykorzystać do wielu rzeczy i nie musiał nosić ze sobą kilku toreb z talerzami za każdym razem, gdy gram. Dzięki temu talerzowi mogę użyć go w wielu gatunkach i bez problemu zabrać go do studia.

Chris Coleman

 

Akustyczne Talerze Ride
Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz