Lista rzeczy, które przydadzą się każdemu perkusiście?

Lista rzeczy, które przydadzą się każdemu perkusiście?

28 września 2021, 13:00
autor: Mateusz Wiewióra

Rozpoczęcie nauki gry na perkusji wiąże się, nie tylko z przeznaczeniem pewnej ilości czasu, ale również środków finansowych. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się każdemu początkującemu muzykowi.

 

[img:1]

 

1. Pałki perkusyjne

Pałki są dosyć istotnym elementem naszej nauki. Używanie jednocześnie wielu modeli, może nie pomóc w efektywnym wyczuciu sprzętu co wydłuży cały proces. Nie warto kupować zbyt ciężkich pałek, ponieważ na początku nasze nadgarstki nie są przyzwyczajone do gry i zbyt duża waga może im zaszkodzić. Optymalny na start powinien być model oznaczony symbolem 5A.

 

[img:2]

 

2. Pad Perkusyjny

Bez pałek perkusyjnych ciężko wykonywać ćwiczenia - bez pada jest już to możliwe. Ze względu na niski koszt jego zakupu, jednak warto taki sprzęt nabyć. Ostatnio pojawił się na łamach naszego serwisu artykuł dotyczący tylko padów więc serdecznie zapraszamy do lektury : https://infodrum.pl/poradnik/55637,poradnik-pad-perkusyjny-jak-wybrac-najlepszy.

 

[img:3]

 

3. Metronom

Oczywiście każdy ma możliwość zakupu lub zainstalowania metronomu na swoim komputerze czy smartfonie. Znaczącym problemem jest fakt, że w takich sytuacjach telefon nas potrafi rozpraszać (szczególnie dzieci). Z tego powodu dobrą metodą jest metronom, który osobne urządzenie może wpłynąć na efektywniejszą naukę. Jeśli chodzi o zakres cenowy, jest on niezwykle szeroki. Ceny mogą zacząć się od 50 zł a skończyć na 500. W większości przypadków cena jest zależna od możliwości jakie dany sprzęt oferuje.

 

[img:4]

 

4. Pulpit pod nuty

Niejednokrotnie można zaobserwować sytuację, kiedy uczeń ma wszystko jednak nie ma najważniejszej rzeczy - statywu pod nuty. W związku z takim stanem rzeczy materiały edukacyjne lądują na poszczególnych bębnach, albo leżą na krześle obok. Zakup statywu może naprawdę ułatwić naukę i pozwala się skupić na brzmienie instrumentu i wykonywaniu ćwiczeń.

 

[img:5]

 

5. Ochrona słuchu

To ważny podpunkt, szczególnie w przypadku młodszych adeptów sztuki perkusyjnej. Dzieci mają tendencję do nadmiernie głośnego uderzania w poszczególne bębny i talerze, co może destrukcyjnie wpłynąć na ich słuch. Zastosowanie zatyczek do uszu bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, przynajmniej kiedy ciche granie okazuje się bardzo ciężką sztuką. Wiadomo, że zatyczki do uszu, nie będą spełniały swojej roli przy perkusjach elektronicznych. Tam głośność może zostać zmniejszona poprzez gałkę na module.

 

[img:6]

 

 

Copyright © INFOMUSIC 2017

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz